Patchworkový klub Znojmo

"Tvoříme, abychom si to užily, ne abychom se stresovaly…"

Jak jsme začaly

V roce 2006 některé z nás absolvovaly první kurz patchworku pro začátečníky. Od té doby už proběhlo více kurzů, učily jsme se nové a nové techniky a bylo nám spolu při společné zálibě dobře. A tady někde je začátek klubu patchworkářek ve Znojmě, který byl založen 5. 2. 2007.

Hlavní iniciátorkou založení klubu je Jitka Kubíková (v té době vedoucí prodejny Šicí centrum Znojmo) spolu s lektorkou kurzů Danielou Švábovou, ale my ostatní jsme se ochotně přidaly.

I nadále můžeme navštěvovat kurzy, kde se budeme učit nové techniky, můžeme se jenom scházet, předávat si zkušennosti, ukazovat si svá díla, nové časopisy a knihy… Při pravidelných setkáních – každé první pondělí v měsíci v 18 hodin – jistě o probíraná témata nebude nouze. Nejdříve jsme se scházely přímo v Šicím centru, ale teď už bychom se tam ani všechny nevešly, tak se schůzky konají v jídelně Znojemských strojíren. 

Nejmladší švadlence je dvanáct roků, ale ani seniorka u nás není vyjímkou. Přijďte se i vy pochlubit, co umíte, poklábosit, sejít se při kafíčku….!