Patchworkový klub Znojmo

"Tvoříme, abychom si to užily, ne abychom se stresovaly…"

Začátek v roce 2008: naše dopisy do Sajanska a odpovědi

Náš dopis č. 1

                                                                                                                  17.10.2008

     Milí přátelé!

     Posíláme Vám srdečný pozdrav. Prosíme, odpovězte nám,zda jste obdrželi toto sdělení. Po Vaší odpovědi bude následovat pokračování našeho dopisu.

                                                  Za členky Patchworkového klubu Znojmo

                                                 Marie Janoušková

Odpověď č. 1

                                                                                                                  17.10.2008

     Marie! Dobrý den! Netrpělivě očekávám pokračování Vašeho dopisu.

                                                  Antonina

 

Náš dopis č. 2

                                                                                                                  18.10.2008

     Milá Antonino, milí přátelé!

     Velmi jsme se zaradovali, když jsme obdrželi Vaši odpověď. Ještě jednou Vám posíláme srdečně pozdravy z České republiky a z města Znojma.
     Se zájmem jsme si přečetli informaci o vašem mezinárodním projektu Sajanská přikrývka. Děkujeme vám za pozvání k přijetí účasti na výstavě, která se ve vašem městě uskuteční v roce 2010. Rády se staneme jejími aktivními účastnicemi a pošleme vám několik našich prací.
     Nyní nám dovolte, abychom se představily. Náš patchworkový klub vznikl asi před 3 lety. V současné době má již téměř 50 členek. Žijí nejenom ve městě Znojmě, ale i v dalších městech a vesnicích našeho okresu. Členky klubu se setkávají jednou měsíčně, vyměňují si zkušenosti, účastní se kurzů, navštěvují výstavy v dalších městech nejen u nás, ale i na Slovensku a v Německu. S úspěchem se setkávají také výstavy vlastních prací našich členek, které pořádáme v našem okresním městě atd.
     Máme radost z našich výrobků, těší nás náš společný zájem, který naplňuje náš volný čas a spojuje nás s novými dobrými přáteli.

                             S upřimným pozdravem členky Patchworkového klubu Znojmo a Marie

(přiloženy 3 fotografie :  Pohled na město z radniční věže,  Rotunda, Mikulášský kostel )

Dopis č. 3 (Sajansk)

                                                                                                                    6.12.2008

        Dobrý den, Marie!

     Plná radosti jsem informovala v novinách i v televizi o vašem úmyslu účastnit se našeho projektu. Každý týden netrpělivě chodím na poštu a čekám, čekám….
     Tak jak, vážené patchworkářky, nerozmyslely jste si to?

                                                                                           Antonina

Naše odpověď na 3:
                                                                                                                    7.12.2008

        Milá Antonino, milí přátelé!

     Promiňte mi, že jsem tak dlouho nenapsala. Měla jsem mnoho práce. 30. listopadu jsme slavnostně zahajovaly výstavu výrobků našeho klubu, která potrvá do 20. prosince. Také se účastníme vánočních trhů v našem městě. Budeme tam  prodávat různé patchworkové drobnosti – zvonečky, jablíčka, hvězdičky, polštářky, prostírání, hračky atd. Z naší výstavy a vánočního trhu vám posíláme fotografie.
  A nyní k vašemu dopisu. Je nám velmi líto, že došlo k nedorozumění. Mysleli jsme, že je ještě dost času, poněvadž 40.výročí založení vašeho města bude až v roce 2010. My samozřejmě splníme slib a pošleme vám na výstavu naše výrobky. Současně s balíčkem, který pošleme poštou, pošleme vám i informaci internetem.
           Všem vám, milí přátelé, přejeme hodně radosti, štěstí, zdraví a úspěchů v každé práci.

                                                           Marie jménem členek Patchworkového klubu Znojmo

(přiloženy 2 fotografie stánku a 4 fotografie z výstavy)

 

Odpověď 3 (Sajansk):
                                                                                                                8.12.2008

     Marie, máte pravdu, samozřejmě, nemusíte spěchat. Ano, můžete se připojit v libovolném čase. To jen já jsem, prostě, tak netrpělivá. Prosím, omluvte mě. Tak náhle jsme si přestaly dopisovat, že jsem se trochu polekala a myslela jsem si, že jste na nás určitě zapomněly. Nyní chápu vaše mlčení (odmlku). Vím, jak mnoho času zabírají výstavy a jejich příprava. Také budu připravovat výstavu od ledna na březen a potom další, která se uskuteční v červnu (na svátek Trojice).
Děkujeme za fotografie. S radostí je ukážu svým spoluobčanům, i já si je budu spokojeně prohlížet. Takže se nezneklidňujte. Buďte v pohodě a tvořte ve shodě se svými plány. A já budu trpělivě čekat. Ale přece jen napište pár vět, jak budete mít čas, ano?
     U vás je ještě teplo, ale u nás už leží sníh a silně mrzne.
     Hluboce se vám klaním, s úctou                                                                Antonina

RSS 2.0 | Trackback | Komentáře |

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.